REHAU

REHAU to niemiecki koncern chemiczny powstały w 1948 roku. Założycielem i jedynym właścicielem do dnia dzisiejszego jest Pan Helmut Wagner. Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 12.000 osób w 40 zakładach produkcyjnych i ponad 100 biurach sprzedaży na całym świecie. Koncern produkuje artykuły z tworzyw polimerycznych dla różnych gałęzi przemysłu, między innymi dla medycyny, przemysłu samochodowego, sieci kanalizacji zewnętrznych i wewnętrznych, stolarki otworowej. Ponad 40-letnie doświadczenie ugruntowało wiodącą pozycję firmy wśród producentów systemów profili okiennych.

REHAU w Polsce to:
  • własny zakład produkcji profili okiennych w Śremie z centralnym magazynem
  • 3 regionalne biura sprzedaży (Poznań, Mikołów, Warszawa) z magazynami podręcznymi
  • własny dział techniczny z laboratorium badawczym
  • ponad 230 producentów stolarki okiennej


AERECO

Zlokalizowana we Francji w Marne-la-Vallee, Aereco jest obecna na rynkach zachodniej i wschodniej Europy, w Chinach, Japonii i innych krajach Azji i obu Ameryk. Wraz z 6 oddziałami i 3 biurami reprezentacyjnymi, Aereco zatrudnia ponad 230 osób, których praca poświęcona jest ciągłemu ulepszaniu produktów i pogłębianiu wiedzy z zakresu wentylacji.

Każdego roku w fabryce w Marne-la-Vallee produkowane jest ponad milion różnego rodzaju elementów wentylacyjnych. Są one stosowane w ponad 500 000 mieszkań, głównie w Europie, wnosząc znaczący wkład w redukcję zużycia energii budynku.


PILKINGTON

Pilkington jest jednym z największych na świecie przetwórców szkła płaskiego i produktów szklanych dla przemysłu budowlanego i samochodowego oraz techniki. Całkowity obrót firmy wynosi 2,8 miliarda GBP, a jej przedstawicielstwa w 25 krajach rozsiane są na pięciu kontynentach. Pilkington jest jednym z największych brytyjskich inwestorów w Polsce, zatrudnia ponad 1000 osób.

Produktami wytwarzanymi w naszym kraju są: szkło bezbarwne float Plkington Optifloat, szyby zespolone Pilkington Insulight, szkło laminowane Pilkington Optilam, szkło hartowane Pilkington T, szkło z sitodrukiem, szkło emaliowane oraz szkło silikonowane.


ROTO

ROTO została założona przez Willhelma Franka w roku 1935 w Stuttgarcie w Niemczech.
ROTO jest obecnie liderem technologii budowlanych, jednym z wiodących na świecie producentów okien dachowych i schodów strychowych.

Grupa ROTO FRANK AG posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Austrii, Francji, na Węgrzech, Słowacji, w Polsce, USA oraz blisko 80 przedstawicielstw handlowych w trzydziestu dziewięciu krajach świata.Dwa działy: okucia do okien i okna dachowe mają na niemal wszystkich największych rynkach świata przedstawicielstwa handlowe w postaci własnych biur lub są obecne poprzez współpracę z partnerami handlowymi.

Kapitał zakładowy ROTO FRANK AG wynosi 25 milionów euro.

Firma ROTO-Frank istnieje w Polsce w postaci dwóch wyraźnie wyodrębnionych działów:
  • okucia budowlane
  • okna dachowe i schody składane

MACO

MACO w 1997 roku świętowało swoje 50 urodziny. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne i zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników w całej Europie.

Program produkcji składa się głównie z okuć rozwiernych, rozwierno-uchylnych, okuć do okien angielskich i klamek.

Maco Polska zostało założone w 1998 roku.

G-U

Grupa G-U oferuje obszerny, kompletny program okuć budowlanych.

Firma o zasięgu globalnym, posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Francji, na Słowacji, w Kanadzie i Chinach oraz przedstawicielstwa w 45 krajach, działając wg motta: światowa obecnosć, lokalna bliskość.

EFFECT GLASS

Zakład specjalizujący się w przetwórstwie szkła budowlanego i produkcji szyb zespolonych.

Dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Polsce parków maszynowych, opartym na najnowszych rozwiązaniach technicznych austriackiej firmy PETER LISEC. Dzięki zautomatyzowaniu procesu produkcji, wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz bazowaniu tylko na najlepszych, sprawdzonych dostawcach obecne możliwości produkcyjne przekraczają 13 tysięcy sztuk szyb zespolonych dziennie.